haeder

haedermobil

bildetopp

Del p Facebook Del p Twitter Del p LinkedIn Del p MySpace


Et av Lillehammer orienteringsklubbs æresmedlemmer, Andreas Levang, er død, 90 år gammel. Levang var en av klubbens stiftere i september 1945. Han dukker opp i arkivene som aktiv o-løper i 1946. Da deltar han i NM i stafettorientering sammen med Odd Mæhlum og Tormod Amundsen. Resultatet er ikke nevnt, så da var det vel ikke noe å nevne. 

Andreas Levang satt i klubbens styre som kasserer og oppmann fra 1948 til 1951, som nestformann fra 1951 til 1954, og som formann fra 1962 til1964. Han var løpsleder i Fjelldilten i 1957, 1961 og 1962.  

Kort etter dette fikk han jobb som disponent for et bilselskap på Gjøvik, sannsynligvis Vest-Oppland bilselskap A/S som ble opprettet 1. juli 1965. Han ble boende på Gjøvik resten av livet, men beholdt interessen for Lillehammer o-klubb og engasjerte seg så vidt jeg vet ikke i o-sporten på Gjøvik. 

For noen år siden ga han klubben en pengegave som ble lagt til en tidligere gave fra et annet æresmedlem, slik at klubben kan fortsette å dele ut et årlig ungdomsstipend. Det heter nå "Knut Olaussen og Andreas Levangs ungdomsstipend".

Møt oss på Facebook:

thumb facebook x1

mjos-o60

logo-vvr

Våre sponsorer:

                                                           

 

 


Webløsning ©2014-15 av Web Norge basert på Joomla